Gjeding_Hansen_Randers_SlagelseArbitrele Duta/ Florescu – sunt rezervele lui Gjeding/Hansen la Finala CM China, la prima participare la un CM!!

In sufletele noastre – Gjeding/Hansen, ne face sa ne tresalte inima, asemeni cum a facut celebrul URS MAIER cu ani in urma. Dar de acolo si pana la ridicol a mai fost un singur pas. Atat de “bine” au arbitrat, oare, la acest CM cei doi danezi? Incat sa merite sa fluiere finala acestei competitii majore?! DA AU FOST “EXTRAORDINARI”! putem concluziona.

DUELUL APARARILOR. APARAREA CASTIGA IN FATA ATACULUI LA ACEST CM. Ambele echipe au ajuns pana aici avand un joc complet in aparare, exceland la acest capitol in majoritatea partidelor. De aceea IHF-ul o denumeste finala apararii, in prezentarea finalei pe site-ul oficial. Va fi o finala interesanta, oricum.

Incazul unui rezultat de egalitate azi, meciul intra in prelungiri cu doua reprize a cate 5 minute. daca egalitatea persista, se mai joaca inca 2 reprize a cate 5 minute. Daca este egal in continuare se trece la executarea aruncarilor de la 7m. Firma de pariuri sportive www.bet-at-home.com, sponsor oficial al acestui CM CHINA, care este si sponsorul FRH-ului pe competitia interna ofera pariorilor o cota de 10,00 in cazul unui rezultat de egalitate la sfarsitul celor 60 minute de joc!

URMARITI FINALA CM HANDBAL FEMININ – CHINA 2009  – DUMINICA de la ORA 13,00 in DIRECT pe TVR1, cu cei doi danezi la centru orice este posibil!

Dupa ce prima echipa calificata in finala a fost Franta in urma meciului castigat in fata Spaniei cu scorul de 27 : 23 (12:10), a urmat “revolutia” rusa. Nationala estica a SURCLASAT realmente NORVEGIA cu 28-20 (fara Gjeding/Hansen 🙂 ) si va intalni fosta colega de Main Round in FINALA CM CHINA 2009.

Toate duc spre o victorie anticipata de lumea handbalului, dar sa vedem cu ce surprize poate veni Krumbholtz si co precum si IHF-ul?.

Reamintim ca in cadrul grupelor Franta a castigat cu 1 gol in fata Rusiei, rezultat ce a aruncat Danemarca, afara din semifinale!Acesta fiind singurul rezultat negativ al Rusiei in actualul turneu final