FRANTA – DANEMARCA 37-35 (15-12,31-31) REZULTAT FINAL DUPA PRELUNGIRI!!! IN FINALA CM HANDBAL MASCULIN SUEDIA 2011! A fost LIVE TEXT in timp real pe CHAT!Karabatic a castigat duelul cu Hansen, 71% a reusitelor francezului fata de 50% ale danezului. Danezul castiga insa titlul de golgeter al mondialului. Marcatorii si procentajele lor – intr-o superba finala, le aveti mai jos

Expertii in handbal devin super experti! Vedeti un video superb facut de Adidas pentru celebra nationala a Frantei: CLICK AICI pentru VIDEO – Experti in Handbal (FRA)

Franta castiga a patra finala consecutiva la o mare competitie dupa o partida incredibila, de vis! in fata Danemarcei. Am vazut un joc castigat datorita experientei. Un spectacol in care au fost de toate…Danemarca s-a ridicat timp de 60 minute la nivelul expertilor!

KARABATIC cu 10 goluri (FRA) si HANSEN cu 10 reusite (DAN), au fost principalii marcatori din cele 2 tabere. Portarii T. Omeyer respectiv Nicklas Landin, au avut interventii fabuloase, pentru ce superjucatori au avut in fata! Goalkeeper-ul danez a fost cel care a reusit sa duca nationala sa, impreuna cu golgeterul Hansen – in prelungiri! Insa acolo ceva s-a stricat, chiar daca au reusit sa preia conducerea cu 33-32 pentru prima data in meci, chiar in minutele de prelungiri!

Karabatici&Co. au condus în mare parte a finalei cu Danemarca, intrând în avantaj la pauză, 15-12. Nordicii s-au adunat şi au stat în coasta adversarilor până spre final, când au reuşit să egaleze cu numai 4 secunde înaintea sunetului sirenei, 31-31!!! Meciul a intrat în prelungiri şi, în minutul 64, danezii conduceau cu 33-32, dar Franţa a dovedit un plus de concentrare si experienta, asa cum a subliniat si antrenorul Wilbek (DAN) la sfarsit, şi s-a impus în final cu 37-35, declansand o bucurie imensa in sanul suporterilor francezi prezenti in Malmo Arena – dar si in randul “Les Bleus” care au sarbatorit cu fast acest al doilea titlu consecutiv.

24 HANSEN Mikkel 10/20 50%

Partida a fost comentata de suporteri impreuna cu noi pe CHAT! Desfasurarea minut cu minut o aveti acolo!