Simicu Alex - 8g la Satu Mare, rechemat la Lot de Stanga

BABATENI AU FOST APROAPE DE SURPRIZA! CSM SE APROPIE DE ZONA CUPELOR, AFLANDU-SE LA DOAR UN PUNCT DE UN LOC CARE DUCE IN EUROPA!

Bănăţenii au ţinut ritmul cu adversarii lor, din etapa a 14-a a Ligii Naţionale, doar pe parcursul primei părţi.

Începutul părea dătător de speranţe, cu 4-2 pentru “violeţi” în min. 5, dar sătmărenii au întors scorul în favoarea lor în următoarele minute, făcând 7-4. Politehnica a găsit resurse să se apropie şi chiar să egaleze în min. 19 (scor 10-10). După diferenţa de un gol la pauză, situaţia s-a înclinat în partea gazdelor, care au luat un avans de 4 goluri.

Finalul a fost dramatic, dar a cam semănat cu meciul precedent, cel împotriva Bucovinei Suceava. Timişorenii au ratat din situaţii clare, de 5 ori în ultimul sfert de oră. “Deocamdată ne lipseşte omul care să facă diferenţa în situaţiile foarte echilibrate” a spus antrenorul Gelu Bota, care s-a declarat mulţumit de prestaţia portarilor Tcaciuc şi Vass, precum şi a jucătorilor Şimicu, Ursu şi Macovei atât cât a jucat.