OTELUL GALATI – RULMENTUL BRASOV 20-20 (11-11), vineri intr-un meci din etapa XI. Specialista in egaluri! si cu favorite si cu outsider-ele Ligii I?!

HC ZALAU – Cetate Deva 26-21, intr-un alt meci jucat vineri. Detalii complete despre partida aveti pe www.sportulsalajean.ro (inclusiv comentariu text minut cu minut) AZI SI MAINE RESTUL ETAPEI A XI-A. Vedeti cel mai complet clasament pentru handbalul feminin si Programul complet al etapei!

Otelarele inregistreaza al patrulea rezultat de egalitate in acest campionat in doar 11 partide! Ultimele doua consecutive, in fata a doua codase ale clasamentului! HCM Craiova – etapa trecuta in deplasare si acum cu Rulmentul – acasa, dupa ce a inregistrat inca doua remize pe proprul teren cu Jolidon Cluj si vecinele de la Dunarea Braila!

Handbalistele de la Otelul au terminat la egalitate 20-20(11-11) meciul de pe teren propriu cu codasa  Rulmentul  Brasov inregistrand cel de al patrulea egal (cele mai multe din liga natioanala feminina)si castigand renumele de echipa a pacii.Meciul de astazi cu Rulmentul a fost echilibrat,scorul de pe tabela reflectand si cele intamplate pe teren,cele doua echipe alternand la conducere fara ca una din ele sa reuseasca desprinderea  – comenteaza sportgalati.blogspot.com partida de la malul Dunarii. In final s-a terminat asa cum s-a inceput, adica la egalitate, insa cu 20 de goluri de fiecare parte, dupa un meci anost, iar din minutul 55, de la scorul de 19-19, s-au marcat doar doua goluri, in duelul arbitrat excelent de Harabagiu/Stanescu-DB!

Nu m-am asteptat sa scoatem un rezultat pozitiv la Galati!” a spus antrenoarea Mariana Tarca – Rulmentul, tinand cont ca nu a reusit sa obtina victoria pe propriul teren in fata lui HCM Roman, etapa trecuta!

INFO – Conditii vitrege la echipa de handbal! Site-ul clubului Otelul nu mai are platit abonamentul de gazduire pe server si nu mai este accesibil de anul trecut!

Programul etapei a XI-a (duminica, 16 ianuarie): HCM Buzau – Tomis Constanta (se joaca maine, de la ora 13:00, in direct la Digi Sport), HC Dunarea Braila – U Jolidon Cluj, CSM Bucuresti – Universitatea Resita, HC Zalau – Cetate Devatrans 26-21, HCM Roman – Oltchim Rm. Valcea (ora 12:00, in direct pe Digi Sport), HC Otelul Galati – Rulmentul Brasov (se joaca azi, de la ora 18:00, in direct pe Digi Sport), HCM Stiinta Baia Mare – SCM Craiova.