Cristina Neagu - merge mai departe in LC cu Oltchim, Althaus e eliminata cu Viborg

APROAPE SA PRODUCA MINUNEA! VIBORG – DINAMO VOLGOGRAD 36-29 (14-17) a fost LIVE TEXT pe CHAT-ul eurohandbal!

LEIPZIG a scos din competitie pe HYPO dupa ce a invins la Viena!

Dupa o prima repriza foarte buna, Dinamo era deja cu un picior si trei sferturi in faza principala a grupelor Ligii Campionilor!

Insa dupa pauza Viborg intra cu alta fata in teren. Antrenorul Vestergaard schimba sistemul de aparare si joaca un 5+1 care se potriveste de minune si danezele iau conducerea. Gritt Jurack face un meci senzational si inscrie din toate pozitiile, iar spectatorii danezi sunt aproape sa vada o minune! Era 31-24 min. 54 si nordicelor le mai trebuia sa recupereze doar doua goluri. O rabufnire de orgoliu a rusoaicelor, cateva decizii foarte ciudate ale arbitrilor dar si greseli si ghinion in tabara gazdelor in finalul de partida, face ca Viborg sa fie eliminata din acest sezon de LC. Cristina Varzaru a ratat si ea, in prima repriza un 7m, iar danezele au aruncat de vreo 4-5 ori mingea si in barele portii lui Dinamo, Mikkelsen fiind campioana in acest sens. E chiar greu de inteles cum a pierdut Viborg la un scor atat de mare in Rusia, dupa ce am vazut in a doua repriza din Danemarca?! Scandinavele au castigat repriza a doua a partidei cu 10 goluri diferenta 22-12!! insa nu a fost suficient. Puteti revedea o a doua repriza senzationala a danezelor pe www.ehftv.com

Leipzig a produs surpriza si a eliminat pe Hypo, dupa ce a invins formatia austriaca in deplasare cu 23-20, calificandu-se mai departe in Liga campionilor. Azi duelul Viborg- Dinamo pentru ultimul loc din faza grupelor principale, incepand cu ora 15,30 LIVE pe EHFTV.COM