VALCEA A DAT SPERANTE DUPA PRIMELE 30 MINUTE, INSA UN JOC PLIN DE FLUCTUATII A OLTCHIM-ULUI, A DUS PE LARVIK SI LA 7-8 GOLURI DIFERENTA. RANDERS A PIERDUT SURPRINZATOR ACASA CU TOULON, (25-29), ASTFEL CA ECHIPA NOASTRA SE MENTINE PE LOCUL 2 IN GRUPA, CU 2 PUNCTE DUPA 3 ETAPE.

JOCUL CU TOULON DIN DEPLASARE, DE PESTE 2 SAPTAMANI, DEVINE UNUL FOARTE IMPORTANT!

După eşecul înregistrat la Randers, campioanele noastre au pierdut si în deplasarea de la Larkiv, scor 31-34 (18-17). Revenirea după şase luni a Adinei Meiroşu şi debutul Melindei Geiger în Liga Campionilor nu au adus plusul scontat de tehnicianul Peter Kovacs. Condusă la cinci goluri în minutul 16 (8-13), Oltchim a revenit totuşi fabulos pe tabelă până la pauză graţie paradelor Talidei Tolnai. Repriza secundă a fost un adevărat fiasco. Larvik a condus şi la opt goluri, vâlcencele scăpând de de o infrangere la scor, doar pe

final. Astfel norvegiencele si-au pastrat statutul de favorita, pe care antrenorul Bohn, il vedea inaintea jocului, jucatoarea de doar 19 ani, Nora Mork – venita in urma cu doua sezoane de la Aalborg (58 goluri sezonul 2009/10 al LC pentru Larvik) fiind principala artizana a victoriei gazdelor, de pe extrema dreapta.

Mörk Nora (19 ani, 167 cm) - 9 goluri cu Oltchim

CS Oltchim Ramnicu Valcea: Farcau 7, Stanca 6, Elisei 4,  Neagu 3, Meirosu 3, Ozel 3, Geiger 2, Curea 1, Luca 1, Gatzel 1.

Larvik HK: Mork 9, Stange 7, Loke 7, Larsen 5, Riegelhuth 3, Johansen 2, Breivang 1.

Urmatorul joc al Oltchimului in Liga Campionilor, se va desfasura in 07 noiembrie, in deplasare, la formatia franceza Toulon. In timp ce Larvik se deplaseaza la Randers.