BALIC in HCM - RK CRO

PRIVITI-L PE BALIC IN POZA ALATURATA! (surprinsa de corespondentul eurohandbal) SI POZITIA FUNDAMENTALA A ACESTUIA IN MOMENTUL DE ATAC CU DEPASIRE…

VIDEO SUPERB! – Comportamentul exemplar de la sfarsitul partidei cu HCM, specific unui mare campion, si declaratia acestuia, luata exact la iesirea din teren.

Nu a jucat senzational, la Malul Marii Negre, dar a facut-o bine exact atunci cand trebuia! Intrat pe teren dupa minutul 6, inventeaza un gol in circulatie pe extrema si o pasa perfecta de gol pentru croati, venita din imaginatia artistului, reusind sa participe la 2 goluri consecutive! cand echipa sa era in inferioritate numerica dubla!!! Se facea astfel, 3-8 si diferenta era deja destul de mare intre campionii nostri si cei croati.

Simtind ca si-a facut datoria, capitanul oaspetilor a jucat apoi la trecerea timpului, pastrand energia pentru lupte mai tari, si asigurandu-se ca formatia sa, va pleca cu cele 2 puncte inapoi la Zagreb. A mai “izbucnit” o data, cu 5 minute inainte de final, cand a reusit cel mai frumos gol al partidei: – Un “JOACA HANDBAL” trasor! de la 12 metrii de pe picioare, din inter stang, direct in vinclul din dreapta al portii aparate de Stanescu!

02.10.2010, ora 16:30 – Liga Campionilor, etapa 2

SG Flensburg-Handewitt (GER)     –           HCM Constanta DIGI direct

Dupa terminarea partidei a oferit un exemplu de comportament pentru fanii romani, care doreau sa il prinda pe CEl MAI MARE JUCATOR DE HANDBAL! si sa aiba o poza cu el! Cei ce au incercat nu au regretat. Priviti mai jos si spuneti, daca puteti sa nu il apreciati…

VIDEO – IVANO BALIC DUPA HCM CONSTANTA – CROATIA ZAGREB!

[media id=31 width=320 height=240]

Rep – Te asteptai la o asemenea diferenta?

Balic – NU! Ma asteptam la un meci greu, dar portarul nostru a aparat senzational! A aparat multe mingi de la 6 metri! Multumim Sego! …”