Romania la GF 2010 – foto dhf.dk

ROMANIA CASTIGA GF WORLD CUP DAN 2010 si 25.000 euro – premiul de la organizatori!!! Felicitati fetele noastre pe CHAT!

Aveti evolutia completa a partidei in Comentariu LIVE TEXT – in timp real, pe CHAT-ul eurohandbal.ro

AM INVINS, PENTRU A DOUA OARA CONSECUTIV NORVEGIA (CAMPIOANA OLIMPICA)! MORALUL ESTE DE PARTEA NOASTRA ACUM, IN VEDEREA CAMPIONATULUI EUROPEAN DIN DAN si NOR (decembrie 2010)

ROMANIA a condus cu 9-5 in prima repriza si nu a primit gol timp de 11 min. din min. 10 pana in min.21! Castigam partida dupa un FINAL DRAMATIC! si luam un avans de moral considerabil, in fata nordicelor!Paula Radulescu a fost eroul (ca de atatea ori) in tabara noastra, aparand ultima aruncare a NORVEGIEI, in ultimele secunde ale partidei.

Geiger a avut o evolutie excelenta si a dus echipa noastra pe val, in atac in RII (avand un procentaj excelent a aruncarilor), iar Paula a avut in ultimele 10 minute mai

M.Geiger - inter dreapta ROMANIA

multe interventii extraordinare. Ada Moldovan, dupa un meci senzational facut, incearca bolta de la 7m, cu 15 secunde inainte de final, insa portarul norvegian prinde mingea! Antrenorul nordic solicita imediat TIME OUT si pregateste ultimul atac, care se incheie cu o noua parada a lui Ungureanu! si castigam pentru al doilea an consecutiv Cupa Mondiala din Danemarca.

FINALUL DRAMATIC IL PUTETI VIZUALIZA in comentariul LIVE TEXT  (in timp real) facut PE CHAT!

Marcatoare România – Geiger 6 goluri, Moldovan 5, Ardean 4, Manea 4, Chintoan 2, Nechita 1, Tivadar 1, Brădeanu 1.

Partida a fost condusa de celebrii arbitrii Gjeding / Hansen din Danemarca, cu care probabil ne vom intalni si la Campionatul European din Dan/ Nor de la sfarsitul acestui an, ei fiind pe lista oficialilor delegati de EHF la competitie.