Doua starturi pierdute cu scorul de 1-4 ( in debutul fiecarei reprize), o mana moarta – grecul Riganas, dar pe care antrenorul sarb Cvetkovic atras tare pana in final, total nejustificat, mai ales ca Muresan a inscris intr-un timp mai scurt 6 goluri, o evolutie excelenta a portarului oaspetilor – Sego (peste 18 interventii), dar si experienta lui Balic (cel mai bun jucator din toate timpurile), au adus o infrangere amara campioanei noastre!

Cu 4-1 au inceput adversarii nostrii balcanici, fiecare din cele doua reprize ale partidei, si au reusit de mai multe ori, 3 sau 4 goluri consecutiv, fara sa primeasca niciunul. In minutul 11 sa rupt meciul: avem dubla superioritate si nu reusim sa inscriem decat 1 gol, in schimb primim 2! Autorul?! Nimeni altul decat Balic! care a scos di “traistutza” un gol si o pasa de gol. Simtind ca si-a facut parca datoria, capitanul oaspetilor a jucat apoi la trecerea timpului, asigurandu-se ca formatia sa va pleca cu cele 2 puncte inapoi la Zagreb. A mai “izbucnit” o data, cu 5 minute inainte de final, cand a reusit cel mai frumos gol al partidei (Un “JOACA HANDBAL” trasor! de la 12 metrii de pe picioare, din inter stang, direct in vinclul din dreapta al portii dobrogene!)

Cu toate ca ne doream ca acesata PREMIERA pe care o oferim pentru Liga Campionilor si HCM Constanta, sa fie una fericita! Aveti mai jos Graficul unei evolutii modeste a echipei noastre!