VICTORIE FARA EMOTII
ENERGIA PANDURII – S.C.M. ROM CRI  BRASOV 33-24 (15-8)
Ascultaţi declaraţiile oferite de cei 2 antrenori după aceasta partidă

La Tg Jiu s-a disputat ultima partida din cadrul etapei cu nr. VIII. Formaţia gorjeană s-a impus fără probleme în partida cu ultima clasata. Echipa braşoveană a reuşit să ţină aproape de revelaţia sezonului din liga I masculin în primele 20 minute, când scorul a fost strâns 8-7. Din acest moment băieţii lui Stânga au apăsat pe accelerator şi s-au distanţat pe tabelă. Au condus şi cu 12 goluri, iar în final s-au impus cu 33-24, urcând după această etapă, pe locul 3 al clasamentului ligii naţionale.  Proiectul Rom Cri Brasov şi-a achiziţionat un nou antrenor începand cu această etapă debutând pe banca oaspetilor, Vasile Curiteanu. Ascultaţi declaraţiile celor doi oficiali – Stângă şi Curiteanu, oferite după partidă, mai jos.

Energia PANDURII : Adrian Radulescu, Florin Dragomir, Mihai Paius, Darius Apolzan, Andrei Enache, Gabriel Florea, Paul Giotoiu, Madalin Truica, Ante Kukrika, Humberto Julien, Ionut Mazilu, Zvonimr Kapular, Bogdan Criciotoiu,Vali Popescu.

Antrenori Vasile Stanga(principal), Mircea Bedivan(secund).

SCM ROM CRI Brasov: Giorgica Ciantec, Eduard Scripnic, Baican Florin, Catalin Balut, Flaviu Gaie, Amihaiesii Silvian, Razvan Farcas, Panazan Florin ,Marius Tudor, Besutiu Ezechil, Ciprian Jeler, Eugeniu Andreev, Nicolae Florea, Ion Bosneac.

Antrenor: Vasile Curiteanu

Declaratie Vasile Stanga

Declaratie Vasile Curiteanu

Marcatori:

ENERGIA PANDURII  –Gabriel Florea 9 goluri, Darius Apolzan 4g, Bogdan Criciotoiu 4g, Ante Kukrika 3g,  Paul Giotoiu 3g, Enache Andrei 2g, Ionut Mazilu 2g, Vali   Popescu 2g, Humberto Julien 1g, , Madalin Truica 1g, Mihai Paius 1g, Zvonimir Kapular 1g.

ROM CRI BRASOV – Catalin Balut 5 goluri, Razvan Farcas 5g, Giorgica Cintec 4g, Marius Tudor 4g, Silvian Amihaeseii 3g, Besutiu Ezechil 1g, Jeler Ciprian 1g, Baican Florin 1g.

Evoluţie scor: Energia – Rom Cri Brasov

Repriza I: min.5, 2-2; min.10, 4-4; min.15, 7-5; min.20, 8-7; min.25, 12-8; min.29, 15-8.

Repriza II: min.35, 20-9; min.40, 23-11; min.45, 26-14; min.50, 28-16; min.55, 30-20; min.59, 33-24.

Arbitrii : Candidatu Liviu si Gheorghe Spatar  din Alexandria.