Tinem steagul sus la masculin, fata de alti ani cand handbalul feminin era cel la putere, prin HCM CONSTANTA in Liga Campionilor, STEAUA in Cupa Cupelor si Suceava si Bacau in challenge Cup

ÃŽn manÅŸa retur a optimilor de finală ale Cupei Cupelor la handbal masculin, Steaua BucureÅŸti a pierdut în deplasare, scor 29-33, partida susÅ£inută împotriva formaÅ£iei ucrainiene Portovik Yuzhny. Steaua s-a calificat însă în sferturile de finală datorită victoriei cu 10-0 (n.r. – la “masa verde“). ÃŽn Cupa Challenge, după victoria de pe teren propriu, 31-20, Bucovina Suceava s-a impus ÅŸi în deplasare, 31-21 cu SC Time-Burevestnik (Ucraina), calificându-se în sferturile de finală ale întrecerii. ÅžtiinÅ£a Bacău merge ÅŸi ea în sferturile de finală ale Challenge Cup după ce a eliminat o altă formaÅ£ia ucraineană, HC Motor-ZNTU-ZAS, 33-20 pe teren propriu ÅŸi 29-26, ieri, în deplasare. Tot în Cupa Challenge, HC Odorhei a fost aproape de o spectaculoasă calificare.  Steaua BucureÅŸti, CSU Suceava ÅŸi ÅžtiinÅ£a Bacău îşi vor cunoaÅŸte adversarele din sferturi după tragerea la sorÅ£i de marÅ£i, 23 februarie, de la Viena.