CS Caras-Severin – SSV Bozen 19-27 (8-14) in prima mansa din Optimile Challenge Cup, transmit colegii de la Radio Resita care ne vor tine la curent pe CHAT-ul nostru cu returul de maine seara, de la ora 20:00, ce se disputa tot in deplasare. Adrian Petrea a primit cartonasul rosu pentru 3 eliminari de 2” in min.29 in aceasta prima mansa, insa va fi pe teren maine seara! Din lotul echipei noastre, nu au facut deplasarea in Italia, jucatorii Florin Ciubotariu şi Eremia Pârâianu.

AUDIO – Interviu realizat in exclusivitate de Marian Cărăvan, Radio România Reşiţa cu antrenorul secund al resitenilor – Gligore CZARI, imediat dupa incheierea primei manse, in care se explica acest esec si problemele aparute in cadrul echipei noastre – jucatorii au primit mai multe eliminari datorita comentariilor, Popovici primind si el cartonas rosu in partea a doua:

[media id=157 width=200 height=80]

JOACA HANDBAL!” cu Radio Romania Resita – partener eurohandbal.ro in promovarea handbalului romanesc.