Polonia a obținut o victorie surprinzătoare în fața vicecampioanei mondiale Danemarca!

Polonia a oferit o mare surpriză la Campionatul European de handbal masculin, reușind o victorie mare în fața Danemarcei, scor 27-26. Nordicii au controlat autoritar primele 40 de minute ale partidei, însă au căzut încredibil în final, marcând în ultimele 20 de minute de doar cinci ori.

Polonezii au dat lovitura în ultimele minute, la 25-25, când au reușit să înscrie de două ori, deși se aflau în inferioritate numerică, fără să primească vreun gol.

În urma acestei victorii, Polonia merge în grupa principală cu două puncte, în vreme ce Danemarca fără nici unul.