ROMANIA A FOST EGALATA IN ULTIMA FRACTIUNE DE SECUNDA DE JAPONIA. ASIATICELE AU REUSIT SA REVINA DE LA 3 GOLURI DIFERENTA, 28-25 INREGISTRAT PE TABELA CU 1 MINUT SI MAI PUTIN DE 30 SECUNDE RAMASE DIN JOC!

MINGEA A INTRAT IN POARTA CA UN ATLET DESEMNAT CASTIGATOR LA FOTO, EXACT IN FRACTIUNEA DINAINTEA SIRENEI!

VIDEO – FINALUL DEMN DE HITCHCOCK (ultimul minut si jumatate):  CLICK AICI!

Nimic de spus dupa inca o evolutie nesatisfacatoare, insa trebuie sa avem incredere in continuare in fete. Ele asta au cerut suporterilor la declaratiile oferite la Dolce, imediat dupa incheierea partidei.

Cert este ca Romania este calificata in optimile Campionatului Mondial, iar cu acest rezultat tricolorele evita mai mult ca sigur locul 2 in grupa C, care ar fi dus catre un sfert cu Rusia. Insa, ca si castigatoare de grupa e greu de crezut ca vom mai putea merge mai departe, tinand cont ca vin ultimele 2 partide, cele mai grele: cu Brazilia si Franta! Calcule – mai jos!

NU NE RAMANE DECAT SA SPERAM CA A FOST DOAR UN ACCIDENT! “HAI ROMANIA!” CER FETELE SA STRIGAM IN ACEST MOMENT GREU! DUPA EVOLUTIA DE LA EUROPENELE DIN DANEMARCA SI NORVEGIA, NU AVEM CUM SA NU FIM ALATURI DE ELE! “JOACA HANDBAL!” CU ROMANIA LA MONDIALELE DIN BRAZILIA IN CONTINUARE…

Declaratie Carmen Amariei – prima care a iesit in fata dupa acest accident, declaratie oferita la Dolce Sport, imediat dupa finalul partidei: CLICK AICI!

UPDATE:

CALCULE ADVERSAR OPTIMI. In cealalta partida care ne-a interesat direct din Grupa D, echipa Danemarcei a invins Croatia cu 23-19 si a luat o optiune serioasa pentru locul 1 sau 2 din seria cu care ne intersectam in optimi. Cu rezultatele inregistrate pana acum, Romania are sanse mari sa termine pe locurile 2 sau 3. Pozitia a treia in Grupa C ne aduce in optimi ca adversar pe Danemarca (in acest moment cel mai probabil), iar pozitia 2 ar aduce pe Croatia, dar in cazul unei calificari dorite in sferturi – adverarul ar fi Rusia!