VIDEO – ultimele 2 minute ale partidei, in care tricolorele au condus cu 20-17 la Pauza si au avut sansa egalului in ultimele secunde ale partidei, dar contraatacul nostru a fost interceptat! Maghiarele ne-au prins pe faza a doua si au castigat la doua lungimi, un meci pe care echipa noastra l-a condus 45 minute – CLICK AICI!

Marcatoare Romania (conform raport de joc): Adina Fiera 8g, Oana Manea 5g, Chirila Oana 4g, Bradeanu Aurelia 4g, Ramona Farcau 4g, Adriana Nechita 3g, Babeanu Elena 2g, Elisei Valentina 1g si Iulia Puscasu 1g. Au mai evoluat: Varzaru Cristina, Carmen Amariei, Cartas Florentina, Tivadar Mihaela, Buceschi Eliza, Gogorita Oana.

Cele mai importante marcatoare Ungaria: Tomoiri Zsuzsanna 15g si Gorbicz Anita 9g!

2m dictate de Pavel si State: 3 Romania/ 2 Ungaria. La 7m Ungaria a executat 10 aruncari (9 goluri), in timp ce Romania 4 (2g). Vedeti Raportul de joc (in galeria foto)

HOTEL FLORA (vezi pe youtube) partener eurohandbal.ro in promovarea Trofeului Carpati 2011! “JOACA HANDBAL!” CU HOTEL FLORA – DR.TR.SEVERIN, LOCATIA DE TURISM CARE ASIGURA LINISTEA NATIONALEI FEMININE A ROMANIEI INAINTE DE CM BRAZILIA 2011. (hotel_flora@yahoo.com, tel.0252/333.115)

UPDATE: ROMANIA – UNGARIA 33-35 la Trofeul Carpati 2011, a fost LIVE TEXT in timp real pe CHAT-ul EUROHANDBAL.RO!

18:13
Eurohandbal In Premiera pentru ROMANIA, tricolorele contra Ungaria la Trofeul Carpati – cu sprijinul HOTEL FLORA – Tr. Severin!
18:12
Eurohandbal AVETI GALERIE FOTO pe site *- REFRESH!
18:05
Eurohandbal Chintoan inscrie 26-24!
18:05
Eurohandbal 25-24 42′ pe contra inscriu oaspetele
18:02
Eurohandbal 24-21 Nechita pe faza 2 ! In cateva momente Galerie FOTO de la TR Severin inainte sa se incheie partida!
17:59
Eurohandbal In cateva momente galerie foto pe site!
17:59
Eurohandbal 22-20 33′
17:44
Eurohandbal GALERIE FOTO incercam la Pauza!
17:44
Eurohandbal Buceschi rateaza 7m 20-17 PAUZA
17:43
Eurohandbal 20-17!
17:40
Eurohandbal 19-16 Babeanu inscrie primul gol la Nationala chiar in ziua in care implineste 23 ani in Rom-Ung 29′!
17:39
Eurohandbal radu Voina la TO: “Nu vedeti ca numai Tomori arunca la poarta. Nu mai strangeti fara rost in partea cealalta!”
17:38
Eurohandbal 18-16 27′. Am aratat ca putem si contraatac!
17:38
Eurohandbal 18-14 Manea pe contra dupa o pasa de 25m a lui Tolnai! romania “JOACA HANDBAL!”
17:36
Eurohandbal 16-14 25′
17:36
Eurohandbal Manea rateaza acum incredibil e 16-13!
17:30
Eurohandbal 15-11 rOMANIA JOACA FOARTE BINE IN ATAC. Ungaria inscrie pe atacuri prelungite si 5 din 7m
17:28
Eurohandbal GALERIE FOTO incercam la Pauza! 14-10 inscrie Farcau pe o contra!
17:25
Eurohandbal Joc frumos al tricolorelor!
17:24
Eurohandbal 12-8 Rom-UNG Farcau!, imewdiat 12-9!
17:20
Eurohandbal Tolnai apara din nou!
17:20
Eurohandbal 8-6 Rom-Ung inscrie Gorbicz din 7m
17:16
Eurohandbal toto este la post in fata lui Gorbicz!
17:12
Eurohandbal Stati aproiape de noi! La Pauza incercam FOTO de la partida in premiera pt Romania!
17:11
Eurohandbal 3-2 Fiera!
17:11
Eurohandbal Manea face 2-1 surprinde atmosfera de la Tr.severin una deosebita pt un meci amical!