Ghita Cristian - Stiinta Bacau, produs al CNOE Sighisoara este un real castig pe inter dreapta la doar 21 ani!

UPDATE2: LUXEMBURG – ROMANIA 20-35 in preliminariile CM Spania 2013 a fost LIVE VIDEO si LIVE TEXT in timp real, doar pe www.eurohandbal.ro! Vedeti evolutia completa a meciului, minut cu minut mai jos!

Inregistrarea VIDEO a partidei castigata de Romania – o aveti mai jos!

Intr-o atmosfera de sarbatoare – echipa gazda din Schifflange implinind 40 ani de la infintare, tricolorii au avut un inceput destul de slab de partida, dand posibilitatea gazdelor sa conduca, nesperat chiar si pentru ei, cu scorul de 3-1 dupa primele 5 minute de joc! Treptat insa lucrurile au intrat pe fagasul normal, Ghionea pe contre si Popey in poarta, dand semnalul ca Romania e “seful” pe teren! Intr-un astfel de joc asteptarile erau pentru un joc combinativ al tricolorilor. Insa dupa primele 20 minute, jucatorii nostrii au inceput sa joace individual facand o groaza de greseli elementare, de pasare si prindere a mingii contribuind la o partida destul de urata pentru un spectator. Jocul nu avea cum sa straluceasca in fata unui asemenea adversar, insa parca …ne lipseste ceva: dorinta de victorie, implicarea in joc, placerea de a juca!

Ghionea a reusit sa rateze cateva actiuni pe contraatac, iar baietii nostrii au ratat si cateva aruncari de la 7m. Mihalcea (Odorhei) intrand in locul lui, a aratat ca poate fi o solutie pentru postul de extrema dreapta la nationala. Titularii de drept par iesiti din forma iar aseara Vasile Stanga a incercat formule cu un nou suflu. La un momenta dat fiind pe teren mai multe minute Irimus – Asoltanei, Paius, Fenici, Busecan, Ghita, Mihalcea. Jucatorul lui Stiinta MD Bacau – Cristian Ghita (21 ani) pare deja o certitudine pentru postul de inter dreapta (deficitar sub tricolor), aseara Jurca uitandu-se la mezinul formatiei noastre, crescut la CNOE Sighisoara cum “se face mare” sub ochii lui, dupa ce Stanga i-a dat incredere intr-o astfel de partida. Asoltanei (Energia Tg Jiu) este un produs al scolii baimarene de inalta clasa, unul de “rasa” spectaculoasa prin talent tehnic inascut, insa se pare ca are probleme cu constanta in joc, dupa o evolutie excelenta la Trofeul Carpati!

“JOACA HANDBAL!”De remarcat cum cei aproape 600 spectatori s-au bucurat la un gol cu bolta a LUXEMBURGULUI din extrema dreapta, peste Irimus, scorul devenind atunci 18-28 in min.53!

Reload-ul galopului de aseara, sambata de la ora 15 la Piatra Neamt (Direct pe Digi), unde spectatorii pot vedea din nou, o avalansa de goluri si poate si ceva spectacol de data aceasta!

Marcatori Romania: Csepreghi 6g, Sabou 6, Ghita 5, Mihalcea 4, Paius 3, Busecan 2, Fenici 2, Ghionea 2, Savenco 2, Novanc 2, Asoltanei 1.

Partida tricolorilor de debut in Preliminariile Campionatului Mondial Spania 2013, o puteti urmarii LIVE VIDEO – mai jos!

Inregistrarile VIDEO de la meciul Romania – Luxemburg

Repriza I-a

Repriza a II-a

LUXEMBURG –ROMANIA 20-35, evolutia partidei minut cu minut LIVE TEXT in timp real, doar pe CHAT-ul www.eurohandbal.ro:

Guest_890 noi ne jucam cu focul, ca de obicei
Eurohandbal Apara Irimus acum…avem un nou atac. LUX se pare ca da tot ce poate, iar ai nostrii joaca individual!
Eurohandbal Paius de la Energia recuperea o minge aruncata in bara de Mihalcea si este 22-14 45′
Eurohandbal Merge si LIVE VIDEO pe site-ul nostru partida! Comentati evolutia noastra aici!
Eurohandbal Ne complacem in jocul LUX si se face 21-14 43′
Eurohandbal 21-13 42′
Eurohandbal 7m scos de LUX…
Eurohandbal 21-12 42′
Eurohandbal Avem aproape 5 min de cand nu inscriem cu echipa II in teren!
Eurohandbal 20-12 41′
Eurohandbal 40′
ciprix a pornit repriza a 2-a si pe live
Eurohandbal Nu luam gol dar nici nu inscriem in inferioritate
Eurohandbal …dar Irimus apara si este 20-11 39′
Eurohandbal Simicu primeste 2”…jucam in inf
Eurohandbal Mai multe greseli de pe ambele echipe, insa noi inscriem pt 19-11 37′
Eurohandbal Irimus i-a luat locul lui Popey si este 18-11 acum 35′
Eurohandbal Csepreghi forteaza si se accidenteaza 34′. LUX in atac
Eurohandbal Gol de pe centru dreapta LUX 18-10
Eurohandbal Gol de pe inter stang LUX 17-9, Cspereghi ins 18-9 32′
Eurohandbal Aveti link de VIDEO pe site!
Eurohandbal 17-8 pt ROM in startul RII
Guest_890 nici la mine nu se vedea bine
Eurohandbal Dati pe OK sau refresh la Stream 2149
ciprix la mine se vede
Eurohandbal 16-8 si imediat 17-8 Ghionea, rezultat care este si la PAUZA in Romania – Luxemburg!
ciprix ii bine si asa
Guest_2149 de ce nu merge live streamul???ajuto r va rog!!!
ciprix decat ce se da la TV adica nimic
Eurohandbal 16-7 29′ Csepreghi
Guest_890 bravo baieti, live nu se vede prea bine, suntem la mina corespondentului
Eurohandbal Asoltanei face 14-6 cu putin inainte de PAUZA dupa o contra rapida!
Eurohandbal 7m scos de Asoltanei si ratat dot de el!
Eurohandbal Presemnalizare pasiv si un LUX arunca in fata lui Simici – il face KO!
Eurohandbal 10-5 inscriem si scoatem si eliminare la LUX 24′
Eurohandbal Ne aparam bine in ultimele 10 min si nu am primit decat 1 gol!
Eurohandbal 7m scos de Ghita pe inter drept de la Stiinta MD Bacau! Tot el executa 9-5 pt ROM! 22′
Eurohandbal Popey apara excelent!
Eurohandbal 8-5 si ratam un nou atac pozitional!
Eurohandbal Fault in atac LUX si gol Ghita 8-4! 20′
Eurohandbal LUX recupereaza o minge dar Popey este la post!
Eurohandbal TO LUXEMBURG!
Eurohandbal Ghionea face 6-4 si Novanc 7-4 16′
Eurohandbal 5-4 preluam conducearea si Popey apara dar da contra gresita!
Eurohandbal a intrat Fenici in locul lui Csepreghi!
Eurohandbal Preluam conducerea 4-3 11′
Eurohandbal Timpul este aproximativ tinut din redactie!
Eurohandbal Ratam un nou atac prin Jurca! si din nou prin Sabou 9′
Eurohandbal Insa ratam si prin Ghionea pe contra!
Eurohandbal 3-3 Novanc inscrie de 2 ori! 7′
Guest_4845 hai ca se poate
Eurohandbal Am inceput in formula Sabau, Novanc, Simicu, Csepreghi, Jurca, Ghionea – Popescu!
Eurohandbal 1-3 6′
Eurohandbal Am inceput destul de greu 1-2 5′
Guest_4845 hai romania
Eurohandbal Luxemburg inscrie al doilea gol!
Eurohandbal Romania rateaza un nou atac!
Eurohandbal Aveti link pentru VIDEO pe pagina noastra. Partida a inceput
Guest_890 ms:)
Eurohandbal Buna seara…incercam sa punem si VIDEO pe site sa comentam partida impreuna. Va anuntam cand este gata!
Guest_890 buna seara
Eurohandbal Dati refresh in cateva momente pentru a vedea LIVE VIDEO partida chiar aici pe eurohandbal.ro!
Eurohandbal In cateva minute incepe partida tricolorilor!
Eurohandbal Sarbatoare a handbalului in Lux!
Eurohandbal Se implinesc 40 ani de la infintarea clubului local de handbal, care gazduieste aceasta partida
Eurohandbal Luxemburghezii au venit in numar mare la micuta sala din Schifflange pentru a vedea un meci cu Romania! Vreo 500 spectatori si atmosfera de sarbatoare in aceasta seara in Luxemburg!
Eurohandbal Cele doua echipe au iesit la incalzire. In 15 minute incepe partida Luxemburg – Romania!
Eurohandbal Luxemburg – Romania, este LIVE TEXT in timp real, doar pe CHAT-ul www.eurohandbal. ro, diseara de la 20:30!