WordPress database error: [Unknown column 'stadium' in 'field list']
SELECT `title`, `website`, `coach`, `stadium`, `logo`, `home`, `group`, `roster`, `profile`, `points_plus`, `points_minus`, `points2_plus`, `points2_minus`, `add_points`, `done_matches`, `won_matches`, `draw_matches`, `lost_matches`, `diff`, `league_id`, `id`, `season`, `rank`, `status`, `custom` FROM wp_leaguemanager_teams WHERE `league_id` = '6' AND `season` = '2012-2013' ORDER BY `rank` ASC

WordPress database error: [Unknown column 'status' in 'field list']
SELECT `final` AS final_round, `group`, `home_team`, `away_team`, DATE_FORMAT(`date`, '%Y-%m-%d %H:%i') AS date, DATE_FORMAT(`date`, '%e') AS day, DATE_FORMAT(`date`, '%c') AS month, DATE_FORMAT(`date`, '%Y') AS year, DATE_FORMAT(`date`, '%H') AS `hour`, DATE_FORMAT(`date`, '%i') AS `minutes`, `match_day`, `location`, `status`, `league_id`, `home_points`, `away_points`, `winner_id`, `loser_id`, `stat_id`, `post_id`, `season`, `id`, `custom` FROM wp_leaguemanager_matches WHERE `league_id` = '6' AND `season` = '2012-2013' AND `final` = '' AND `match_day` = '1' ORDER BY `date` ASC LIMIT 0,10

UPDATE: AVETI REZULTATELE SI CLASAMENTUL ACTUALIZAT DUPA ETAPA 1!

Programul complet si arbitrii delegati in prima runda – il aveti mai jos! Doar pe eurohandbal.ro puteti consulta arhiva rezultatelor, partidelor si arbitrilor delegati, in ultimele 2 sezoane, dar si cel mai complet clasament pentru handbalul romanesc!

Oltchim Rm. Vâlcea s-a impus foarte greu în primul meci al Ligii Naţionale de Handbal feminin. Vâlcencele, multiple campioane naţionale, au câştigat cu 28-27 în deplasare, în faţa ambiţioasei HCM Roman. La pauză, scorul a fost 15-14 în favoarea moldovencelor.

HCM Roman a fost la numai trei secunde de un rezultat fantastic, dupa ce anul trecut au ratat participarea in cupele europene, datorita sistemului din Cupa Romaniei. În direct la Digi Sport 1, echipa antrenată de Radu Voina şi-a privit cu superioritate adversarele, iar relaxarea putea să le coste. Moldovencele lui Cornel Bădulescu au început în forţă şi aveau în minutul 20 un avans de două goluri, 12 la 10. În repriza secundă, scenariul părea să se repete. Paula Teodorescu a închis poarta Romanului, iar Amelia Busuioceanu a fost de neoprit pe semicercul vâlcean. În ultimul minut, cand scorul era egal, 27-27. Ozel a reuşit să înscrie cu doar trei secunde înainte de fluierul final şi să salveze Oltchimul de la o remiză – care putea fi rezultatul istoriei pentru handbalul nemtean feminin. Declaratii conform Digi Sport:

Radu Voina, antrenor Oltchim: “Dumnezeu a fost cu noi. După cum am jucat azi nu meritam să câştigăm.”

Cornel Bădulescu, antrenor HCM Roman:În finalul jocului au fost două-trei decizii care ne-au dezavantajat. Nici măcar în final nu ne-au lăsat să facem un egal, pe care îl meritam, până la urmă.”