V.Bese a redebutat pentru Zalau la Cluj! foto eurohandbal.ro

ZALAUL LUI TADICI IN FINALA SUPERCUPEI! Jolidon – Zalau scor final 24-25 in prima Semifinala a turneului!!!

VIDEO (ultimul minut) CLICK AICI! – sursa digisport.

Adriana Holhos (fosta salajeanca) a debutat intr-o partida oficiala pentru Jolidon, chiar intr-o intalnire impotriva fostei sale echipe, in vreme ce Valeria Bese (fosta la Oltchim) a redebutat pentru formatia salajeana condusa de Tadici.  Holhos a reusit 3 goluri pentru formatia sa, in vreme ce Bese a reusit 5, chiar daca este o aparatoare de meserie. Zalaul a intors soarta partidei dupa ce la pauza, era condusa cu 5 goluri diferenta: 12-17! Cu un portar in zi de gratie – Muresan Adina, intrata intre buturi in min.19 in locul mult mai experimentatei Cheta, salajencele au primit doar 7 goluri in toata repriza II, de la o formatie care vrea sa ajunga in LC.  Paraschiv de la gazde – 7g si Babeanu de la Zalau – 7g, au fost principalele marcatoare ale partidei. La Jolidon a debutat si achizitia facuta de la Oltchim – Clara Vadineanu. Aveti mai jos imagini cu Holhos si Bese de la aceasta partida – dar si marcatoarele in exclusivitatea fotoreporterului nostru Ciprian George C.