CU Y.OZEL IN MARE FORMA, VALCEA CASTIGA FINALA SIKA CUP CU ZVEZDA!

Yeliz Özel (TUR) - coordonator Oltchim

EVOLUTIA JUCATOARELOR NOASTRE, A SCORULUI, PRECUM SI MARCATOARELE, MAI JOS!

Yeliz Özel (5 goluri in finala), se simte din ce in ce mai bine in postura de coordonator al Valcei – a primit premiul pentru cea mai buna jucatoare din turneu. Campioana noastra – Oltchim Rm. Valcea şi finalista din sezonul trecut al Ligii Campionilor, a câştigat ediţia a 50-a a Turneului Internaţional Feminin de Handbal Sika Cup, desfasurat in localitatea germană Bad Urach. În finala turneului amical, Valcea a invins echipa de club a selectionerului Rusiei – Trefilov, Zvezda Zvenigorod, cu 23-19 (11-11).

VIDEO – SUPER REUSITE ALE LUI Y.OZEL – Kometal Skopje, best handball player

A fost unul dintre cele mai importante teste efectuate de valcence, inaintea startului noului sezon, mai ales ca in fata sa a avut o formatie foarte puternica a Ligii Campionilor. Meciul a inceput in dominarea rusoaicelor, care prin Sen şi Postnova a adus echipa rusa la 4-2 (min.7). Valcea a a compensat repede la 4:4 prin Neagu (8), dar s-a facut imediat 7:4 View More

Liga campionilor feminin – etapa 4

Comentaţi pe CHAT-ul nostru!

VA OBŢINE OLTCHIM A PATRA VICTORIE CONSECUTIVĂ ŞI
CALIFICAREA ÎN SFERTURI ÎNCĂ DIN 2009?

Zvezda Zvenigorod – Oltchim, sambata ora 16,00, în direct pe SPORT.RO

Oltchim şi 90% din naţionala României, se află în faţa ultimului examen important în acest an. Echipa vâlceană se deplasează în Rusia pentru ultima întâlnire din anul 2009 din liga campionilor. Adversar le va fi pentru a 2-a oară în acest an Zvezda condusă de celebrul Trefilov, cu care exista posibilitatea să se întâlneasca a 3-a oara la CM. Cuvântul de ordine este victoria şi în acest meci! View More

Declaraţii Ionela Gâlcă şi Radu Voina înainte şi după partidă
OLTCHIM RM. VÂLCEA vs ZVEZDA ZVENIGOROD 31 -27 (18-16)

DUEL TACTIC CÂŞTIGAT DE RADU VOINA ÎN FAŢA LUI TREFILOVDuelul tactic a fost astfel câştigat de Radu Voina, care a pregătit o apărare foarte bună în faţa forţei de aruncare de la linia de 9 metrii a lui Polenova şi compania. Efectele tacticii şi a jocului bun al fetelor s-a văzut în începutul reprizei a II-a, când timp de 15 minute, poarta noastră a fost perforată de doar 4 ori.
De la 18-16 la pauză până la 26 -20 în minutul 46.
Majoritatea atacurilor finalizate cu gol a echipei Zvezda, au fost din acţiuni de contraatac şi Faza a 2-a şi doar 30 -35% din atac poziţional, ceea ce arată o bună pregătire tactică. Ionela Gâlcă, în urma pregătirii tehnico-tactice a jocului, parcă ar fi văzut jocul înaintea desfăşurării lui. View More