HC Zalau este a doua echipa romaneasca calificata in “Careul de asi” a unei competitii continentale!

Tadici reuseste inca o performanta notabila pentru Romania si sportul salajean (foto eurohandbal.ro)

De ce este handbalul sportul de echipa nr.1 in Romania: HC Zalau – HBC Nimes 29-29 a fost LIVE TEXT in timp real pe CHAT-ul eurohandbal.ro din mansa retur a sferturilor de finala ale Cupei EHF. Evolutia completa a partidei o aveti acolo! Faza partidei (JOACA HANDBAL!) a fost oferita de portarul Mirela Nechita – vezi mai jos care a fost reusita sa senzationala din minutul 22 care a intors meciul in favoarea echipei noastre! Celebrul antrenor Trefilov aproape sa vina in Romania cu Lada. A patra semifinalista – tot azi!

Formatia condusa de Gheorghe Tadici s-a calificat cu scorul general de 56-53 in semifinalele competitiei, dupa victoria din tur 27-24. VIDEO – Finalul partidei transmisa de Digi Sport : CLICK AICI!

La peste un deceniu de la ultima semifinala europeana, Tadici, Bese si co. reuseste sa atinga din nou o astfel de faza inalta intr-o competitie de anvergura europeana cum este EHF Cup si devine astfel a doua echipa romaneasca calificata intre cele mai bune 4 formatii dupa reusita Oltchimului.

Micuta Sala Avram Iancu din Zalau era oricum sub capacitatea solicitata de suporterii formatiei salajene pentru partidele de campionat, astfel ca pentru meciul cu Nimes-ul Mihaelei Ilie – romanca View More