ROMANIA – CROATIA 21-27 (13-11). INSA TRICOLORII AU ARATAT UN JOC BUN IN APARARE!

Balic Ivano - a condus magistral CROATIA in victoria cu ROMANIA

PARTIDA A FOST LIVE TEXT PE CHAT-UL EUROHANDBAL! VEDETI ACOLO INTREAGA DESFASURARE A EI, MINUT CU MINUT!

ROMANIA A CASTIGAT INCREDERE IN FATA VICECAMPIONILOR CROATI SI ANUNTA POSIBILITATI IN CRESTERE – PENTRU RESTUL MONDIALELOR!

Tricolorii au facut o prima parte de meci, excelenta! Avand in portarul Popescu, cu 9 interventii foarte bune – principalul om din aparare. Romania a primit un singur gol timp de 14 minute si s-a distantat pana la 5-1. Insa treptat, fantasticul Balic i-a “introdus” in meci pe coechipieri si Croatia a inceput sa isi revina. Stamate insa nu este de acord cu revenirea si ne aduce un rezultat surprinzator la pauza: 13-11!!! Si incepem sa speram…

La reluare, croaţii au arătat o altă faţă, si au egalat in doar patru minute, 14-14, preluand un minut mai tarziu conducerea, pentru prima data in aceasta partida.  Adversarii au fost condusi excelent de Balic, chiar daca am depus eforturi foarte mari in a View More