CS Caras Severin castiga derbyul Banatului in fata lui Poli Timisoara!

Fenici si Baiceanu - Poli s-a zbatut mult, insa OMER a gasit solutii dupa pauza, cu "Paloma" in zi de gratie! (foto diviziasport.ro)

Poli Municipal Timisoara – CS Caras Severin 18-22 (9-9) in etapa 19 din LN Handbal masculin. Declaratii AUDIO -Aihan Omer si Nedeljko Vuckovic, mai jos!

Reşiţa îşi menţine superioritatea în confruntarea Banatului din handbalul masculin. Atmosferă de derby bănăţean, cu tribune pline, galeriidin ambele tabere în cele două capete din Sala “Constantin Jude”, şi un joc extrem de tare in aparari, unul pe muchie de cuţit, foarte strîns şi cu foarte puţine goluri!

Aihan Omer la pus pe Paraianu sa il marcheze atent pe golgeterul Stan – tanarul inter dreapta care a trecut si prin curtea resitenilor, iar antrenorul gazdelor Nedeljko Vuckovic sa il blocheze pe golgeterul si experimentatul carasean – Adrian Petrea. Desi se parea ca Poli isi face mai bine treaba, puternicul Ioan Stan scotand nu mai putin de 4 eliminari temporare in tabara oaspetilor, Aihan Omer si mai ales portarul carasean Ionescu nu au fost de acord in aceste prima 30 minute. Din minutul 17 pana in 25 nu s-a mai marcat la Timisoara si datorita unor View More

Poli Timisoara joacă sambata contra Bucovinei Suceava!

Simicu Alex - vrea reabilitarea in jocul cu SV

Disputa are loc de la ora 17:00, la sala Olimpia, iar pentru o parte dintre jucătorii banateni, partida va fi decisivă! Presedintele Viorel Şerban a anunţat că va face restructurări la echipă in cazul unui esec! Partida va fi arbitrata de cuplul care ne-a reprezentat la Mondialele din Suedia – Stak/Stefan (Buc)

Formaţia timişoreană este locul 11 în clasament cu doar 3 victorii în 12 partide. Sâmbătă alb-violeţii primesc vizita lui Bucovina Suceava, una dintre echipele cu pretenţii la locurile europene. Meciul contează pentru ultima etapă a turului Ligii Naţionale

Poli a ratat complet startul în 2011, 21-34 pe terenul vecinei de clasament Minaur şi View More

Victorie a lui Poli in prima etapa

portar Zoltan Vass – foto: aspolitehnica.ro

POLI MUNICIPAL TIMISOARA – CSM SATU MARE 32-27 (14-13)

Portarul lui Poli – Vass Zoltan a avut 22 de intervenţii!

Debutul handbaliştilor timişoreni în noua ediţie a Ligii Naţionale s-a făcut în modul cel mai plăcut posibil, cu o victorie confortantă până la urmă, cu felicitări şi pentru unii cu vise de surprize şi mai mari. A fost un meci aspru cu un început şi un final la discreţia View More

Experienta a invins tineretea

POLI MUNICIPAL TIMISOARA – STEAUA MFA BUCUREŞTI 29-33 (14-16)

Întâlnirea restantă din etapa a 16-a Ligii Naţionale s-a tranşat în favoarea oaspeţilor, dar după un meci în care Politehnica a arătat că e în stare să revină, însă nu până la capăt. Debutul a fost extrem de timorat pentru timişoreni, dar apoi, scorul a redevenit strâns. În mijlocul părţii secunde, bănăţenii au trecut chiar la conducere, View More