ROMANIA pierde calificarea in play-off-ul Campionatului Mondial Spania 2013!

UPDATE: BELARUS – ROMANIA 28-23 (15-12) in partida a doua din grupa de calificare desfasurata la Minsk, a fost LIVE TEXT in timp real pe CHAT-ul eurohandbal!

UPDATE 2: V.Stanga se pare ca si-a anuntat demisia la Digi Sport – Vedeti VIDEO mai jos!

VIDEO – Declaratie Valentin Ghionea la Digi Sport dupa acest esec: CLICK AICI!

DEZASTRUUUU! ECHIPA NATIONALA MASCULINA CONDUSA DE VASILE STANGA A RATAT INCA O CALIFICARE LA MINSK, DAR CEL MAI IMPORTANT E CA A UITAT CU DESAVARSIRE CE INSEAMNA SA JOCI HANDBAL! DOAR 12 GOLURI INSCRISE DUPA 40 MINUTE DE JOC IN FATA UNEI FORMATII DIN LUMEA A TREIA A HANDBALULUI, AU FACUT CA ROMANIA SA PARA O ECHIPA DE LUMEA A PATRA A HANDBALULUI MASCULIN EUROPEAN! IN MINUTUL 55 LA 8 GOLURI DIFERENTA PENTRU GAZDE, JUCATORII NOSTRII RADEAU IN SPATELE BANCII TEHNICE – IN SPETA STAMATE! ZAMBETUL LOR IN SCHIMB ESTE VAZUT DE INTREAGA TARA – SUB TRICOLOR, FATA DE JOCUL LOR INVIZIBIL PENTRU HANDBAL SI ROMANIA!

URMEAZA O NOUA DISCUTIE PUERILA IN COMISIA TEHNICA DIN CADRUL FEDERATIEI ROMANE DE HANDBAL DESPRE CAUZELE ESECULUI? SAU DEMISIA DE ONOARE?  – COMENTATI PE CHAT! View More

“U”Jolidon Cluj, pierde in fata lui Viborg calificarea in Liga Campionilor!

Camilla Mikkelsen (Viborg) trece de Barsan Chintoan in Grupele LC - foto vhk.dk

“U”Jolidon Cluj – Viborg 21-37, Turneul de calificare in LC 2011/2012

OLTCHIM SI-A AFLAT ULTIMUL ADVERSAR DIN GR.D A LIGII CAMPIONILOR. Fetele de la vice-campioana României, “U”Jolidon, au luptat ca nişte leoaice şi s-au impus în faţa sârboaicelor de la Zajecar, scor 33-32. Declaratie a directorului executiv Olga Stanciu –mai jos!

Nervii ambelor echipe au fost greu încercaţi, dar româncele au dat lovitura pe final, impunându-se meritat. Din păcate, clujencele au pierdut finala Grupei 1 de calificare în faţa celor de la Viborg HK, scor 21-37. În aceste condiţii,vice-campioana nu s-a calificat în grupele Ligii Campionilor.

Conform regulamentului, câştigătoarea finalei mari se califică în grupa B preliminară a Ligii Campionilor, din care mai fac parte Larvik HK (Norvegia), Podravka (Croaţia) şi Krim Ljubljana (Slovenia). View More