ENERGIA TG.JIU – CSM SATU MARE 35-27 (18-11)

Energia - CSM Satu Mare (foto eurohandbal.ro)

DISPUTA A FOST LIVE TEXT PE EUROHANDBAL.RO! VEDETI MAI JOS EVOLUTIA PARTIDEI DIN ORASUL LUI BRANCUSI!

UPDATE: AVETI CRONICA SI GALERIA FOTO DE LA MECIUL CONTAND PENTRU ETAPA 4! ASOLTANEI MIHAI VENIT DE LA MINAUR, REUSESTE O PARTIDA EXCELENTA CU 8 GOLURI SI PROCENTAJ DE 100% PENTRU GAZDE!

Liviu Andries – Antrenor Energia:”Apararea si-a spus cuvantul in acest meci. Sunt multumit de toata echipa”

Partida a fost transmisa LIVE TEXT in TIMP REAL pe CHAT-UL eurohandbal.ro, alternativ cu cea de la Turda, intre Potaissa si Poli, incepand din minutul 20,  aceasta din urma cu sprijinul colegilor de la turdanews.net!

Inceputul echilibrat de partida prevestea o noua batalie pentru cele doua puncte puse in joc. Insa dupa minutul 7, jucatorii gorjeni si-au lasat pur si simplu “in urma” adversarul, dupa o serie de 5 goluri consecutive in doar trei minute! Scorul a devenit 8-2 pentru Energia, care devenea astfel, favorita la castigarea partidei!

O serie de 3 goluri consecutive in trei minute (18-21′) reusite de Asoltanei, cel mai bun jucator al gazdelor in partida de sambata, a adus si diferenta cea mai mare de pe tabela! Era 13-6 in minutul 21, diferenta ce avea sa se mentina si la pauza, cand View More