Luminiţa Huţupan Dinu: Oltchim e favorită cu Metz!

Portarul campioanei României la handbal feminin Oltchim Râmnicu Vâlcea, Luminiţa Huţupan Dinu, a declarat joi, pentru MEDIAFAX, că are încredere în forţa echipei de a obţine victoria cu Metz Handball, în cea de-a doua partidă din grupa a 2-a principală a Ligii Campionilor.

Oltchim Rm.Valcea – Metz Handball Metropole e duminica ora 18:00 LIVE TEXT in timp real pe CHAT-ul eurohandbal.ro impreuna cu Simona GOGIRLA si cu Liviu PARASCHIV, in etapa 2 din LIGA CAMPIONILOR! Comentati in timp real impreuna cu noi acolo pe CHAT partida!

Revenită în poarta Oltchimului după aproape trei ani de la retragerea oficială, Luminiţa Huţupan Dinu a reuşit un meci excelent în urmă cu cinci zile, pe terenul lui Krim Ljubljana. Victoria cu scorul de 31-25, dar mai ales intervenţiile reuşite ale Luminiţei şi moralul dat coechipierelor, i-au adus laude la finalul partidei. Portarul Oltchimului View More

Ramona Farcău va rata meciurile din Grupele principale ale Champions League!

APLAUZE PENTRU FETE LA UN NOU START IN LC! Vizitiu, Ozel si Chirila de la dreapta la stanga - principalele marcatoare ale Oltchimului in LC

“O noua pierdere pentru echipa” spune Presedintele Petre Berbecaru! Interul Adina Meirosu este apta pentru prima partida din Liga Campionilor dupa operatia suferita dupa incheierea Campionatului Mondial, insa Extrema formaţiei chimiste a suferit o ruptură parţială a tendonului lui Ahile şi va fi din nou aptă pentru o activitatea sportivă susţinută abia în luna aprilie a acestui an! Campioana va avea 60 fani in tribune la Ljubliana!

KRIM MERCATOR LJUBLJANA – OLTCHIM RM. VALCEA, sambata 4.02.12 ora 19:00, ÎN DIRECT LA DIGI SPORT 1. Comentati doar cu eurohandbal.ro LIVE TEXT in timp real pe CHAT partida!

Adina Meiroşu şi Ramona Farcău au avut de suferit de pe urma Campionatului Mondial din Brazilia. Cele două jucătoare ale Oltchim-ului au avut nevoie de o perioadă mai lungă de pauză după turneul final din America de Sud. Ambele au acuzat probleme medicale.

Adina Meiroşu a suferit chiar o intervenţie chirurgicală, însă a reuşit să se recupereze destul de rapid, astfel că acum şi-a reluat deja antrenamentele cu View More

CAMPIONAT MONDIAL DE HANDBAL FEMININ BRAZILIA 2011, PROMO AUDIO SENZATIONAL – MARCA EUROHANDBAL, DEDICAT TRICOLORELOR!

EUROHANDBAL VA INVITA SA APRECIATI VALOAREA SPORTIVA A NATIONALEI ROMANIEI DE HANDBAL FEMININ! VA OFERIM IN EXCLUSIVITATE O PREMIERA NATIONALA – PROMO AUDIO SENZATIONAL, PRIVIND NATIONALA FEMININA SI SPECTACOLUL CE URMEAZA SA IL OFERE SI LA MONDIALELE DE HANDBAL DIN BRAZILIA 11!

PREMIERA “JOACA HANDBAL!” – NOI STIM SA NE RESPECTAM VALORILE! COMENTATI IMPREUNA CU NOI LIVE TEXT IN TIMP REAL PARTIDELE ROMANIEI DE LA CM BRA 11, IAR CEL MAI BUN CHAT – IST (impreuna si cu cele mai bune si multe info oferite despre CM si adversarii nostrii) VA FI RECOMPENSAT CU O MINGE DE O VALOARE “INESTIMABILA” – CU AUTOGRAFELE CAMPIOANELOR DE LA OLTCHIM RM. VALCEA! START CONCURS CU PREMII! LOCURILE 2 SI 3, VOR PRIMII SI EI PREMII SURPRIZE DIN PARTEA ECHIPEI NOASTRE!

NOI NE RESPECTAM VALORILE! TREZESTE-TE ROMANIA! “JOACA HANDBAL!” CU SPORTUL DE ECHIPA NR.1! EUROHANDBAL.RO ESTE SINGURUL PORTAL CARE LANSEAZA PROMO AUDIO DE PROMOVARE PENTRU CEA MAI IUBITA NATIONALA A ROMANIEI SI PARTICIPAREA ACESTEIA, LA CAMPIONATUL MONDIAL DE HANDBAL FEMININ BRAZILIA 2011!

148 secunde – Un SUPER PROMO AUDIO, un mesaj de promovare si apreciere a valorilor sportive romanesti prin handbal, PROMO care anunta un nou spectacol al celei mai de succes Nationale a Romaniei View More

Metalurg Skopje – HCM Constanta UPDATE: 25-18 (12-8)! Sau egal cu dezastru!

Popescu - senzational in RI de la Skopje - 2 de 7m aparati si cateva interventii fantastice!

Partida a fost LIVE TEXT in timp real, doar pe CHAT-ul eurohandbal.ro!

AFARA, AFARA…LA CEL PUTIN 1/3 DIN JUCATORII DIN LOT AR TREBUIE SA STRIGE CONDUCEREA CAMPIOANEI NOASTRE, DUPA PARTIDA CU SKOPJE, CARE A INSEMNAT DE FAPT CEEA CE MAI DEMULT STIAM, ADICA … AFARA DIN LIGA CAMPIONILOR IN ACEST SEZON! O ANALIZA A JUCATORILOR CONSTANTEI, CARE TRAG EFECTIV IN JOS, NU ECHIPA! CI HANDBALUL IN GENERAL, O AVETI MAI JOS!

Stavrositu inainte de partida pentru Neptun TV “Imi aduc aminte de acel meci cu Skopje de acum 7 ani in care am facut egal, dupa un meci pe viata si pe moarte (n.r. acel meci i-a scos din Europa pe constanteni)! Asa va fi si acum, insa de data aceasta speram sa castigam! Mai ales ca acum Constanta este mult mai buna ” :))

Extremele Ghionea si Sabou (adica extremele nationalei!) si-au batut pur si simplu joc de echipa, in startul reprizei a doua! S-au intrecut unul pe altul in ratari, care mai de care mai clare de a marca – singur cu portarul pe contratac, sau de pe semicerc, cu unghi mare de aruncare! Daca in prima repriza ne-am aparat bine si am fost concentrati la joc, dupa primele 11 minute ale partii secunde, am reusit doar un singur gol – datorita acestor ratari, astfel ca cei aproape 7.000 spectatori erau deja in picioare, aplaudand calificarea lui Metalurg Skopje in sferturile Ligii Campionilor. Iar ECHIPA condusa de multiplul campion olimpic si mondial – croatul Lino Cervar, este echipa venita din calificari in grupa HCM-ului, “internationalii” nostrii pornind favoriti, dupa tragerea la sorti!

Sadoveac ne-a aratat cum “NU” se face dribling, pierzand singur de sub control mingea – probabil datorita vitezei lui fantastice 🙂 (32′), Ghionea cum “NU” se paseaza, View More

Romania – Croatia, in Preliminariile CE 2012! Update

FINAL: ROMANIA -CROATIA 25-30 (14-14)

Florea a avut adversar de Final4 ul Ligii Campionilor si a facut un meci excelent!

Comentariul Live Text in timp real de la Tr.Severin, il aveti pe CHAT-ul www.eurohandbal.ro. Aveti mai jos Declaratia Vasile Stanga – de la Conferinta de presa – EXCLUSIV AUDIO!

Florea a facut o partida buna in intalnirea cu Croatia! Desi nu mai aveam nici o sansa la calificare, in fata formatiei Croatiei – vicecampioana mondiala, am reusit un joc datator de sperante in primele 30 minute!

Publicul desi nu a umplut sala sporturilor din localitate a creat o atmosfera frumoasa! Desi a fost doar 5 lei intrarea, caldura mare a facut lumea sa stea in casa!

Florea 6g si Simicu cu 4g respectiv Cupic cu 6g principalii marcatori ai primei reprize!

Florea 10g de la noi, respectiv Cupic 9g de la Croatia principalii marcatori ai partidei!

Vasile Stanga

HCM CONSTANTA INCA SPERA LA CALIFICARE!

HCM Constanta - Vrem bucurie la finalul regalului cu Ciudad Real!

HCM CONSTANTA – CIUDAD REAL este în direct la Digi Sport, joi de la ora 19:00.

Comentati partida, LIVE TEXT in TIMP REAL, doar la noi pe CHAT! Si urmariti-o LIVE ONLINE – cu www.sportliveonline.net!

Dobrogenii se pot califica in optimile LC! Insa, trebuie sa invinga multipla castigatoare a Ligii Campionilor, formatia spaniola Ciudad Real – ca sa obtina acest lucru. Corespondentul nostru de la Constanta va va aduce dupa terminarea partidei, informatii la cald de la Sala Sporturilor!

AVEM SI NOI SANSA NOASTRA – Spune antrenorul Craciun! Vedeti mai jos declaratia completa!. In ciuda faptului ca au fost aproape sa isi indeplineasca visul – inca de saptamana trecuta la Sarajevo, unde au pierdut dramatic cu 23-24, campionii României rămîn însă în cărţile calificării şi nu capitulează, chiar dacă vor avea nevoie de un miracol pentru a cîştiga împotriva lui Ciudad Real! Echipa iberica, care a făcut o demonstraţie de forţă duminică seară şi a spulberat pe teren propriu Zagrebul lui Balic cu 30-20! Campioana Spaniei vine la Constanţa să-şi apere primul loc în grupa D, vizat şi de Flensburg, care are un punct mai puţin. Nemtii joaca azi cu bosniacii, iar St Petersburg joaca maine cu o jumatate de ora mai devreme decat Constanta, la Croatia Zagreb. Chiar si in urma unei victorii fabuloase obtinute maine de dobrogeni, tot nu ar fi de ajuns, daca ambele echipe pretendente la locul 4 nu ar pierde jocurile pe care le mai au in Germania si Croatia. View More

HC Bosna Sarajevo – HCM Constanta. Liga Campionilor: sambata 26.02.2011 – ora 20:00 Direct pe DIGI PLUS!

Marius Stavrositu poate fi din nou decisiv, dupa ce a scapat de adversarul direct - Tarik Međić (7g in partida de la Constanta) a fost suspendat de EHF o etapa

UDATE: BOSNA – HCM 24-23 FINAL! dupa un final incredibil (e putin spus) de partida! Constanta pierde dupa ce a condus cu 11-6 si 13-7! In proportie foarte mare si calificarea in optimile LC, dupa un final in care am evoluat cu 7 jucatori in atac, iar bosniacii au avut aparare formata din 4 jucatori si portar! Stavrositu arunca pe fereastra o calificare, care mai poate venii, doar printr-o minune in partida cu Ciudad Real – saptamana viitoare.

IN INFERNUL DE LA SARAJEVO CREAT DE 7.000 FANI – SE VA JUCA PARTIDA DECISIVA A DOBROGENILOR PENTRU OPTIMILE LIGII CAMPIONILOR! Arbitrii: Mazeika/Gatelis (LTU), Delegat EHF: Mugas (GRE).

Comentati partida, LIVE TEXT in TIMP REAL, doar la noi pe CHAT! Si urmariti-o LIVE ONLINE – pe www.sportliveonline.net!

Irfan Smajlagić – Antrenor HC Bosna Sarajevo este optimist cu privire la posibilitatea echipei sale de a ajunge în ultimiele 16 echipe din Liga Campionilor VELUX EHF masculin – asa reiese din interviul acordat EHF, inaintea partidei: “Eu cred că vom câştiga împotriva lui Constanţa la Sarajevo şi vom avansa mai departe in LC(Interviul complet: CLICK AICI!)

Ioan Craciun – Antrenor HCM Constanta: “Toţi ne dorim calificarea din faza grupelor in optimile Ligii Campionilor. Este insa, foarte dificil, dar nu ne vom da la o parte şi vom încerca să facem tot ce e posibil ca să realizăm acest obiectivView More

OLTCHIM RM. VALCEA – KRIM MERCATOR 31-27!

Victorie Tolnai ROM-DAN
COMENTARIUL LIVE TEXT IN TIMP REAL SI DESFASURAREA MINUT CU MINUT O AVETI PE CHAT! COMENTATI ACOLO VICTORIA OLTCHIMULUI!

31-27 FINAL. 14-14 PAUZA. Andersen a inceput din nou cu Tereza Paslaru in poarta, a lasat-o pe margine pe Neagu, dar a fortat-o pe Galca Stanca – intrata din start. In a doua repriza Oltchim a dominat autoritar si daca nu ratam foarte mult puteam castiga la un scor si mai confortabil!

Dupa o prima repriza in care Oltchim a fost condusa in prima jumatate a primei reprize, tot cu cate un gol.

Apoi in a doua parte a actului Oltchim a revenit pe tabela si a condus tot timpul, fiind egalata insa de formatia slovena, chiar daca ros-albastrele au avut si cate doua lungimi avans. Tolnai a intrat in finalul reprizei in poarta si a aparat extraordinar 3 mingi consecutive!

In a doua parte Oltchim a jucat mai bine si in ciuda faptului ca a rata desprinderea in toate View More

OLTCHIM – KRIM, azi ora 18,00 – LIVE TEXT in TIMP REAL pe CHAT-ul eurohandbal.ro si LIVE ONLINE pe sportliveonline.net!

Anja Andersen - a ajuns sa inspire teama suporterilor si conducerii, cu privire la tactica abordata si echipa care o trimite in teren!

COMENTATI PARTIDA SI TACTICA ABORDATA – LIVE TEXT IN TIMP REAL PE CHAT!

Doua probleme importante se pun astazi, la care cu siguranta suporterii si conducerea clubului va primii raspuns la final: Este sau nu – decisiva, aceasta partida pentru formatia noastra? Si daca putem castiga fara Neagu si Stanca? pe care antrenoarea daneza Anja Andersen intentioneaza sa le tina deoparte, datorita accidentarilor!

Pentru inceput nu este foarte clar, chiar in aceeasi barca, daca este sau nu decisiva confruntarea cu slovenele! Luminita Hutupan spune ca este, in vreme ce Anja anunta ca nu este un capat de tara daca pierdem aceasta partida!

Avem şanse chiar dacă vom pierde meciul cu Ljubljana. Asta nu înseamnă că nu ne dorim victoriaa spus Anja Andersen la conferinta de presa – organizata joi seara la ora 21,00, de catre Oltchim!

Pentru noi e meci decisiv. Nu ne gândim la altceva decât la victorie.” a spus Hutupan pentru presa centrala, inainte de partida!

„Nu va fi o nenorocire dacă vom pierde cu Krim” a aruncat bomba antrenoarea View More

CROATIA ZAGREB – HCM CONSTANTA

Reintalnire cu Balic Ivano: HCM - CRO (foto: eurohandbal.ro)

UPDATE: RK Croatia Zagreb – HCM Constanta 34-30. Constantenii au facut o partida buna in fata mult mai titratului adversar! datatoare de sperante privind partida decisiva de saptamana viitoare de la Bosna Sarajevo care a invins pe St. Petersburg cu 25-24!

Sambata de la oara 18,30 – COMENTATI impreuna cu noi LIVE TEXT IN TIMP REAL – pe CHAT, partida!

HCM reia lupta pentru calificarea in optimile Ligii Campionilor!

Campioana României la handbal masculin, HCM Constanţa, începe lupta pentru o nouă calificare în optimile Ligii Campionilor cu forţe proaspete, după cele patru transferuri importante din această iarnă.

Astfel, astăzi, de la ora 18.30, echipa pregătită de Ion Crăciun va întâlni la Zagreb formaţia locală HC Croaţia, partidă contând pentru etapa a opta din Grupa D. După eşecul usturător din meciul tur disputat la Constanţa, când campioana Croaţiei s-a impus cu 33-23, HCM View More