Romania – Muntenegru GALERIE FOTO de la LYON! Tricolorele au iesit la incalzire!

Am zburat acasa! - Romania la incalzire inainte de MUN (foto eurohandbal.ro)

Update: Muntenegru – Romania 17-13 PAUZA! Meciul e LIVE TEXT in timp real pe CHAT de la Lyon cu Adnana Popescu! Suntem in Franta alaturi de handbalul romanesc, asa cum aproape nimeni nu a facut-o pentru aceste jocuri!

UPDATE 2: Final dezastruos, Muntenegru – Romania 34-23! A fost ultimul meci al unei generatii frumoase a handbalului feminin, terminat din pacate in lacrimi! Voina, Varzaru, Bradeanu, … sunt doar cateva din numele care nu se vor mai regasii curand printre tricolore.

HAI ROMANIAAAA!!! STRIGAM AZI PE CHAT-UL EUROHANDBAL.RO! ULTIMA SANSA PENTRU OLIMPIADA!

Franta – Romania 24-19 in imagini. GALERIE FOTO de la Lyon!

Romania la incalzire inainte de Franta - FOTO EXCLUSIV de la Lyon, Popescu Adnana!

Popescu Adnana va transmite de la Lyon o GALERIE FOTO surprinsa din timpul partidei tricolorelor cu Franta!

DUEL DE TOTUL SAU NIMIC! Maine avem dramatica decisiva pentru Londra cu formatia din Muntenegru! Corespondenta noastra va fi prezenta la sala si va incerca sa surprinda cat mai multe INFO despre partida care va incepe la ora 15:45 si va fi LIVE TEXT pe CHAT-ul nostru. Din pacate Radu Voina si Krumbhoz au refuzat sa mai tina conferinta de presa imediat dupa partida. Totusi selectionerul Frantei a declarat presei din tara sa ca nu neaparat victoria asupra Romaniei este importanta cat scorul obtinut: victorie la 5 goluri diferenta. Francezii au inteles imediat ca sunt aproape calificati si vor face totul sa mentina starea de seriozitate in sanul lotului cocosului galic si pentru Japonia, deoarece este partida decisiva de calificare la JO, atentioneaza oficialul francezilor la Nationala feminina!

3500 spectatori.
Arbitrii: Gatelis si Mazeilka (LIT). View More

EXCLUSIV – SUNTEM IN FRANTA INAINTEA SOSIRII ROMANIEI LA LYON!

JO Londra 2012 - Turneu final Handbal

INCEPEM CU GALERIE FOTO SI PREZENTARE LYON – SUPERBA ASEZARE CULTURALA SI ISTORICA A FRANTEI! LOCUL IN CARE “VOM DUCE BATALII CRUNTE” PENTRU JO LONDRA!

SURPRIZA EUROHANDBAL! NE PREGATIM CUM SE CUVINE PENTRU ACEST EVENIMENT! LOCUL CARE VA DEVENII INTRE 25-27 MAI, UN IMPORTANT PUNCT DE INTERES IN HANDBALUL MONDIAL SI IN ACELASI TIMP UNUL EXTREM DE IMPORTANT IN ISTORIA ACESTEI GENERATII DEOSEBITE A NATIONALEI FEMININE A ROMANIEI, VA ESTE PREZENTAT DE CATRE CORESPONDENTELE EUROHANDBAL.RO DE LA TURNEUL DE CALIFICARE DIN FRANTA, PENTRU ACCEDEREA LA JOCURILE OLIMPICE LONDRA 2012!

Tot azi, eurohandbal.ro va participa la Conferinta de presa organizata de nationala gazda, Franta – incepand cu ora 14, in cadrul locatiei Hôtel Mercure Saxe Lafayette! Stati aproape de noi si pe CHAT! Vom incerca sa va aducem cat mai multe info utile din Franta!

LYON – Situat la confluența fluviului Rhône cu râul Saône, Lyon este capitala departamentului Rhône și a regiunii Rhône-Alpes. Orașul conservă un important patrimoniu cultural, de la vestigii din epoca romană până la construcții din secolul XX. Partea cea mai valoroasă a orașului, cartierul Vieux Lyon, cu colinele Fourvière ṣi Croix-Rousse, face parte din Patrimoniul Cultural al Umanităţii al UNESCO. Nume mari poartă renumele orașului View More

ENERGIA TARGU JIU – POTAISSA TURDA 30-28, GALERIE FOTO!

ENERGIA ISI MENTINE IN CONTINUARE SANSELE PENTRU ACCEDEREA IN VIITORUL SEZON AL CUPELOR EUROPENE, CHIAR SI IN CIUDA PUNCTULUI PIERDUT CU HCM CONSTANTA PENTRU FOLOSIREA JUCATORULUI VALENTIN POPESCU – CARE NU AVEA PLATITA AMENDA (DE 300 LEI) LA FEDERATIE, IN ACEL MOMENT!

Partida a fost LIVE TEXT in timp real pe CHAT-ul eurohandbal.ro, in acelasi timp cu partida tricolorelor cu Serbia! GALERIA FOTO de la partida mai jos!

Gazdele au castigat partida mai clar decat o arata scorul nefiind emotii in rezultatul final al partidei. Energia s-a desprins inaintea si imediat dupa PAUZA. A condus cu 13-10 si imediat dupa reluare cu 19- View More

CSM Bucuresti castiga destul de greu cu codasa clasamentului SCM Craiova!

Margulescu si echipa CSM se uita mai aproape de cupe decat de retrogradare , in ultimele etape.

CSM Bucuresti – SCM Craiova 27-23 (12-13) a fost LIVE TEXT pe CHAT-ul eurohandbal.ro cu sprijinul suporterului “handbal 89” – care va transmite si GALERIE FOTO mai jos!

In cadrul etapei a 19-a echipa Bucuresteana se parea ca are o partida facila, insa Craiova venea cu una din ultimele sanse pentru salvarea de la retrogradare. CSM-ul fiind aproape sigur scapat de la retrogradare era putin lipsita de motivatie astfel ca meciul a devenit brusc – unul foarte echilibrat. Roxana Gatzel este un real castig la Craiova, insa oaspetele sunt cu 1 picior si jumatate in “prapastie”.

S-a mers cap la cap pana in minutul 12, insa 3 goluri consecutive reusite de oltence, au facut ca in Sala Rapid din Capitala scorul sa devina 4-7 in favoarea oaspetelor. Insa CSM a reusit tot in doar 3 minute sa intoarca echilibrul prin Anghelina si Dobrin de 2 ori, scorul devenind 8-8 in View More

Potaissa Turda a reusit sa inscrie 32 goluri campioanei HCM Constanta!

Dediu - Potaissa, le-a facut destule minute fripte campionilor!

SUPER GALERIE FOTO de la partida Potaissa Turda – HCM Constanta, scor 32-39, in restanta la etapa 18 din LN Handbal masculin. Dediu Claudiu si Suciu Dorin cu 10 si 6 goluri, respectiv Novanc Marius si toma Laurentiu cu 8 si 7 reusite – au fost principalii marcatori ai disputei.

Partenerul TurdaNews.net va ofera in plus si VIDEO de la partida (cu amabilitatea Digi Sport), la finalul caruia gasiti: Declaratii ale antrenorilor Constantin Stefan, Horatiu Gal si Alexandru Buligan; inregistrate imediat dupa spectacolul de “JOACA HANDBAL!” oferit de ardeleni in fata campioanei. Raportul de joc cu marcatorii si evolutia scorului il aveti mai jos.

Campionii au muncit destul in fata jucatorilor turdeni şi au pus lucrurile la punct abia in finalul din prima repriză, scorul la pauză, 19-14, Jucatorii oaspeti au fortat atît cît e nevoie pentru a câştiga fără emoţii. Mai mult, HCM a răspuns jocului deshis al gazdelor, care au vrut să arate un JOACA HANDBAL! de calitate împotriva campionilor, şi golurile au curs la cele două porţi pe parcursul intregii partide spre deliciul publicului. Antrenorul Horaţiu Gal a încercat View More